- Reklama -zprávy

5 základných krokov k minimalizmu

Date:

Share:

To, že menej je niekedy viac, je pravidlo, ktoré funguje v mnohých aspektoch nášho každodenného života. Ak by ste si radi dali na chvíľu pauzu od neustáleho zhonu a neporiadku, vyskúšajte minimalizmus. Ak vás tento štýl zaujíma, pripravili sme si pre vás prehľad piatich základných krokov k väčšiemu poriadku a pokoju.

  1. Uprednostnite kvalitu pred kvantitou

Pri nakupovaní sa mnohokrát riadime cenou, ktorá bohužiaľ často maskuje nižšiu kvalitu. Napriek tomu, že to nie je pravidlo, o kvalite výrobku by ste si mali spraviť prehľad ešte pred jeho kúpou. Vlastniť menej vecí s vyššou kvalitou je z dlhodobého hľadiska viac prínosné ako opak. Ak máte v domácnosti predmety, ktoré dlho nepoužívate, zvážte ich predaj alebo presunutie na povalu či do pivnice.

Kvalitou sa riaďte aj v súvislosti so svojou každodennou výbavou. Veľké štrngajúce kľúče vymeňte za praktickú kľúčenku, v ktorej budete mať vždy prehľad. Obmedzte čas strávený prehliadaním sociálnych sietí a investujte radšej čas do dobrej knihy. Užívajte si chvíle voľna pokojom a nie zhonom za ďalšími doplnkami.

  1. Investujte do obnoviteľných zdrojov

Počas triedenia vecí v domácnosti narazíte aj na tie predmety, ktoré sa ľahko poškodia a následne sú nepoužiteľné. Ide o rôzne plastové doplnky kuchyne či iných častí domácností. Plasty skúste vymeniť za trvácnejšie a ekologickejšie sklo. Zvážte používanie biorozložiteľných obalov a pomôcok v domácnosti. Jedným z významných krokov nielen k minimalizmu, ale aj sebestačnosti, je obmedzenie komunálneho odpadu separovaním a založením kompostu.

  1. Povrchy udržiavajte prázdne

V domácnosti patria medzi najväčšie prekážky minimalizmu preplnené povrchy. Nech už ide o vrchné police regálov, skrine, komody či kuchynskú linku, čím menej predmetov bude na ich povrchu, tým vzdušnejší bude priestor. Zmenu môžete začať v predsieni. Kľúčenka, slnečné okuliare či peňaženka – to všetko môže nájsť nový domov v malej skrinke na vašom botníku.

  1. Buďte spokojní s tým, čo máte

Spokojnosť síce nikomu nemôžeme prikázať, no môžeme vám odporučiť, ako sa k nej aspoň priblížiť. Zvážte hodnotu vecí, ktoré máte okolo seba a keď jednu z nich budete chcieť najbližšie vymeniť za novší kúsok, vopred si premyslite, čo je to vážne nevyhnutné. Snažte sa hľadať pozitíva, ktoré vám pomôžu zbaviť sa pocitu, že niektoré predmety musíte vymeniť za nové.

Ak vlastníte chytrý telefón vyrobený pred dvoma rokmi a výrobca uvedie na trh celkom nový model s užším rámčekom okolo obrazovky a ďalším foťákom, zamyslite sa, či ho skutočne potrebujete. Nebudete ho náhodou využívať na rovnaké úkony ako ten predošlý?

  1. Buďte prítomní v danom okamžiku

Ak vykonávate nejakú aktivitu, na ktorú by ste sa mali sústrediť, a vaša myseľ je niekde úplne inde, niečo nie je v poriadku. Sústrediť by ste sa mali vždy na tú činnosť, ktorú práve vykonávate, vďaka čomu z nej vyťažíte maximum. S výsledkom budete spokojnejší, znížite riziko pochybenia a spätne si nebudete vyčítať, že vám niečo ušlo.

Žiť minimalisticky nie je jednoduché a naša aktuálna uponáhľaná doba nám v tom príliš nepomáha. Nikto učený však z neba nespadol, a tak je pri premene životného štýlu dôležitá vytrvalosť a trpezlivosť. Začnite od najmenších vecí a krôčik po krôčiku bude váš život usporiadanejší a vy budete spokojnejší.

━ nové příběhy

Ekonomické riešenie pre každú akciu: Malý párty stan

V prípade, že vás ťaží napätejší rozpočet, môžete si zaobstarať iba malý párty stan. Ten predstavuje ekonomickú voľbu pre rôzne vonkajšie akcie. Prečo?Párty stany...

Montérky a pracovné nohavice: Nevyhnutná súčasť pracovných odevov

V svete pracovných odevov zaujímajú montérky a pracovné nohavice osobitné miesto. Tieto univerzálne kusy oblečenia sú nenahraditeľné pre mnohých profesionálov v rôznych odvetviach, od...

Ohrievače vody a elektrické vykurovanie – efektívne riešenia pre váš domov

Teplá voda a príjemne vyhriaty domov sú základnými predpokladmi komfortného bývania. Správne zvolený ohrievač vody a vykurovací systém pritom môžu výrazne ovplyvniť nielen váš...

Umenie vyjadrovania sa a komunikácie v Street Camp

Vitajte v Street Campe, mieste, kde sa mladá energia stretáva s vášňou pre hudbu, tanec a umenie! Street Camp tábor nie je len ďalším...

Farebné trendy v exteriéroch: Biela a sivá fasáda domu nikdy neomrzí!

Pri stavbe či rekonštrukcii je výber farby pre vašu fasádu jedným z najdôležitejších rozhodnutí, pretože ovplyvní celkový vzhľad a atmosféru vášho domu. Medzi obľúbené...
- Komerční sdělení -pr článek