- Reklama -zprávy

Vyberte si tie správne plnoautomatické kávovary podľa typu, ktorú preferujete

Date:

Share:

Radi si pochutnáte na cappuccine a latte? V tom prípade sú pre vás najvhodnejšie pákové či plnoautomatické kávovary. Poradíme vám, ako si vybrať ten najlepší.

Pripravovanie skvelej kávy doma je svojim spôsobom umenie a výber správneho kávovaru je kľúčovým krokom na ceste k perfektnej šálke kávy. Existuje mnoho rôznych typov káv ako napríklad plnoautomatické kávovary či pákové kávovary. Každá z nich disponuje vlastnými charakteristikami a špecifickým spôsobom prípravy kávy. 

Pred tým ako sa pustíte do nákupu alebo objednávania kávovaru, by ste sa teda mali zamyslieť, aký typ kávy máte najradšej. Pokiaľ máte radi úplnú klasiku v podobe tureckej zalievanej kávy, postačia vám len rýchlovarné kanvice. Prípadne si môžete zaobstarať rôzne mokka konvičky, v ktorých dokážete pripraviť silnú čiernu kávu, ktorá vás poriadne nakopne.

Na druhú stranu, ak ste si zvykli na kvalitné espresso alebo cappuccino a chceli by ste ho popíjať aj doma, v tomto prípade sú pre vás najvhodnejšou voľbou kávovary. Automatické kávovary pre vás pripravia šálku kávy stlačením jedného tlačidla. Prípadne, ak je pre vás príprava kávy procesom, ktorého sa nechcete vzdať, sú tu pre vás pákové kávovary.

Okrem toho, že pri výbere treba pozerať na funkcie a na to, čo kávovar dokáže, nezabudnite pozrieť aj na kvalitu a recenzie výrobcu. Talianska značka De’Longhi patrí medzi popredných výrobcov naozaj multifunkčných kávovarov.

Výber kávovar podľa typu kávy, ktorý si chcete pripraviť

Pozrite sa na to, aký kávovar budete potrebovať, v prípade, že si chcete pripraviť určitý typ kávy. Každý spôsob kávy sa totižto mierne odlišuje a potrebujete naň kávovar so špeciálnymi funkciami.

Ideálne je, ak vlastníte multifunkčné zariadenie, ako sú napríklad plnoautomatické kávovary značky De’Longhi

Ideálny kávovar na prípravu espressa

Espresso je silná koncentrovaná káva, ktorá sa vyrába tlačením horúcej vody cez mletú kávu. Pre prípravu skvelého espressa potrebujete kávovar, ktorý dokáže dosiahnuť dostatočný tlak a teplotu.

Najlepšou voľbou sú kávovary s čerpacím systémom a nastaviteľným tlakom, ktoré umožňujú presne kontrolovať proces extrakcie. Medzi takéto kávovary práve patria automatické a pákové kávovary.

Nezabúdajte na to, že čím kvalitnejšími komponentami kávovar disponuje, tým lepšie espresso dokáže pripraviť.

Ideálny kávovar na prípravu cappuccina a latté

Cappuccino je kombináciou espressa a mlieka, pričom má charakteristickú penovú vrstvu na vrchu. Pre prípravu cappuccina budete potrebovať kávovar, ktorý dokáže nielen variť espresso, ale aj naparovať mlieko. Kávovary s integrovanými parnými tryskami sú ideálnou voľbou, pretože umožňujú vytvárať jemnú mliečnu penu pre dokonalé cappuccino.

Latte je podobné cappuccinu, ale obsahuje viac mlieka a menej peny. Pre prípravu latte budete rovnako teda potrebovať kávovar s parnou tryskou, ktorý dokáže naparovať mlieko a zároveň variť espresso. 

Dôležité je mať kávovar s dostatočným výkonom, aby ste mohli efektívne zvládnuť prípravu espressa aj mlieka.

Ak preferujete pohodlie a všestrannosť, automatické kávovary môžu byť pre vás ideálnou voľbou. Tieto kávovary zvládajú viacero typov káv, vrátane espressa, cappuccina, latté a dokonca moderné kávovary De’Longhi hravo zvládnu aj prípravu ColdBrew či ľadovej kávy. Tieto kávovary sú totižto vybavené integrovanými mlynčekmi, parnými tryskami a programovateľnými nastaveniami, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si silu, dávku a iné parametre podľa vašich preferencií.

Pri výbere kávovaru pre rôzne typy káv je dôležité zvážiť vaše preferencie, skúsenosti a rozpočet. Rozhodovanie medzi manuálnymi a automatickými kávovarmi, kávovarmi s parnými tryskami alebo s integrovanými mlynčekmi závisí od toho, aký druh kávy chcete pripraviť a akú úroveň kontroly nad procesom prípravy preferujete.

━ nové příběhy

Ekonomické riešenie pre každú akciu: Malý párty stan

V prípade, že vás ťaží napätejší rozpočet, môžete si zaobstarať iba malý párty stan. Ten predstavuje ekonomickú voľbu pre rôzne vonkajšie akcie. Prečo?Párty stany...

Montérky a pracovné nohavice: Nevyhnutná súčasť pracovných odevov

V svete pracovných odevov zaujímajú montérky a pracovné nohavice osobitné miesto. Tieto univerzálne kusy oblečenia sú nenahraditeľné pre mnohých profesionálov v rôznych odvetviach, od...

Ohrievače vody a elektrické vykurovanie – efektívne riešenia pre váš domov

Teplá voda a príjemne vyhriaty domov sú základnými predpokladmi komfortného bývania. Správne zvolený ohrievač vody a vykurovací systém pritom môžu výrazne ovplyvniť nielen váš...

Umenie vyjadrovania sa a komunikácie v Street Camp

Vitajte v Street Campe, mieste, kde sa mladá energia stretáva s vášňou pre hudbu, tanec a umenie! Street Camp tábor nie je len ďalším...

Farebné trendy v exteriéroch: Biela a sivá fasáda domu nikdy neomrzí!

Pri stavbe či rekonštrukcii je výber farby pre vašu fasádu jedným z najdôležitejších rozhodnutí, pretože ovplyvní celkový vzhľad a atmosféru vášho domu. Medzi obľúbené...
- Komerční sdělení -pr článek