- Reklama -zprávy

Kreatívne využitie prebytočných záhradných plodov s ponorným mixérom. Praktické tipy a recepty

Date:

Share:

Letné a jesenné obdobie je bohaté na úrodu v podobe ovocia a zeleniny. Plody zo záhrady sú nabité vitamínmi, minerálmi, antioxidantmi i vlákninou a predstavujú poklad pre zdravie celej rodiny.

Avšak nie vždy je v ľudských silách skonzumovať všetko, čo záhrada ponúka. Ak neviete, čo s nadúrodou ovocia a zeleniny, máme pre vás niekoľko chutných receptov a užitočných tipov, pri ktorých využijete ponorný mixér.

Ponorný mixér ako pomocník pri kreatívnom spracovaní ovocia a zeleniny zo záhrady

Ak máte doma tyčový mixér s príslušenstvom, oceníte ho aj pri spracovaní ovocia a zeleniny zo záhrady. Pomôže s krájaním, sekaním i mixovaním, vďaka čomu ušetríte veľa času a energie a výsledok naozaj stojí za to.

Neviete, čo s prebytkom záhradných plodov. Inšpirujte sa našimi tipmi a chutnými receptami. Aké máte možnosti?

Mrazenie uchováva živiny i skvelú chuť

Zostala vám koreňová zelenina, hrášok, jahody, maliny či čučoriedky? Jednoducho ich dajte do mrazničky. Napríklad bobuľové ovocie stačí umyť, nechať vysušiť a dať zamraziť.

Pri koreňovej zelenine je praktické nakrájať ju na kocky. Ručné krájanie je časovo náročné a vyžaduje vynaloženie patričnej energie. Avšak nemusí to tak byť, pokiaľ máte k dispozícii tyčový mixér.

Ako postupovať? Zeleninu očistite, umyte a nakrájajte pomocou krájača na kocky, ktorý patrí k príslušenstvu ponorného mixéra. Vďaka nemu získate rovnaké 9-milimetrové kocky.

Po nakrájaní zeleninu krátko blanšírujte, čím si zachová chuť, textúru i veľké množstvo živín. Až potom ju dajte do vreciek a uložte do mrazničky.

Domáce ovocné kože chutia božsky

Máte doma malých maškrtníkov, ktorí milujú sladkú chuť? Aj sladké pochúťky sa dajú pripraviť zdravo. Vyskúšajte ovocné kože. Na ich prípravu jednoducho použite prebytky záhradných plodov, ktoré skombinujte podľa chuti a preferencií.

Ako postupovať? Ak máte k dispozícii veľa jabĺk a malín, jednoducho ich zmixujte ponornou mixovacou nohou k tyčovému mixéru Braun. Pomixovanú zmes dajte v tenkej vrstve na plech vystlaný papierom na pečenie a sušte v rúre niekoľko hodín pri teplote 50 stupňov Celzia.

Keď sa krajné vrstvy osušia, jednoducho ich odstrihnite a zatočte do slimákov. Postup opakujte dovtedy, kým bude všetka zmes usušená.

Fermentovaná zelenina je pokladom pre zdravie

Určite ste počuli o tom, že fermentované potraviny sú prospešné pre zdravie, lebo obsahujú probiotiká, prebiotiká, vitamíny, minerály, stopové prvky i antioxidanty. Navyše príprava fermentovanej zeleniny je jednoduchá a rýchla.

Na fermentáciu sú vhodné rôzne druhy zeleniny. Pokojne skombinujte mrkvu, cviklu a pór. Nakrájajte ich pomocou food procesora k tyčovému mixéru Braun. Zeleninu premiešajte s kôprom a feniklom a natlačte do skleneného pohára. Pridajte štartér, ktorý zaháji proces kvasenia. Následne zeleninu zaťažte kremičitým kameňom a nechajte kvasiť 1 až 3 týždne.

Fermentovanú zeleninu skladujte v chladničke, kde vám vydrží niekoľko týždňov.

Sušené ovocie je skvelou náhradou sladkostí

Šetrným spôsobom, ako kreatívne využiť prebytočné záhradné plody, je sušenie. Sušením pri nízkej teplote sa v ovocí zachováva veľká časť živín, ba dokonca množstvo niektorých ešte vzrastie.

Na sušenie sú stvorené slivky, marhule, jablká či hrušky. Ako na to? Ovocie umyte a pomocou food procesora nakrájajte na tenké plátky. Plátky naukladajte do sušičky a sušte pri teplote 45 stupňov Celzia.

Sušené ovocie dajte do uzatvárateľného skleneného pohára alebo papierového vrecúška a uskladnite na tmavom a suchom mieste. Sušené ovocie sa hodí do raňajších kaší alebo ako náhrada za bežné sladkosti.

━ nové příběhy

Ekonomické riešenie pre každú akciu: Malý párty stan

V prípade, že vás ťaží napätejší rozpočet, môžete si zaobstarať iba malý párty stan. Ten predstavuje ekonomickú voľbu pre rôzne vonkajšie akcie. Prečo?Párty stany...

Montérky a pracovné nohavice: Nevyhnutná súčasť pracovných odevov

V svete pracovných odevov zaujímajú montérky a pracovné nohavice osobitné miesto. Tieto univerzálne kusy oblečenia sú nenahraditeľné pre mnohých profesionálov v rôznych odvetviach, od...

Ohrievače vody a elektrické vykurovanie – efektívne riešenia pre váš domov

Teplá voda a príjemne vyhriaty domov sú základnými predpokladmi komfortného bývania. Správne zvolený ohrievač vody a vykurovací systém pritom môžu výrazne ovplyvniť nielen váš...

Umenie vyjadrovania sa a komunikácie v Street Camp

Vitajte v Street Campe, mieste, kde sa mladá energia stretáva s vášňou pre hudbu, tanec a umenie! Street Camp tábor nie je len ďalším...

Farebné trendy v exteriéroch: Biela a sivá fasáda domu nikdy neomrzí!

Pri stavbe či rekonštrukcii je výber farby pre vašu fasádu jedným z najdôležitejších rozhodnutí, pretože ovplyvní celkový vzhľad a atmosféru vášho domu. Medzi obľúbené...
- Komerční sdělení -pr článek