- Reklama -zprávy

Ruská armáda chce získať juh Ukrajiny a vytvoriť spojnicu s Podnestrím

Date:

Share:

V druhej fáze vojenskej operácie na Ukrajine, ktorá sa už začala, má vraj ruská armáda za cieľ získať úplnú kontrolu nad Donbasom na východe krajiny a nad južnou Ukrajinou.

Podľa agentúry TASS to povedal zástupca veliteľa Centrálneho vojenského okruhu, generálmajor Rustam Minněkajev. Ukrajinské ministerstvo obrany v reakcii na oznámenie na twitteri napísalo, že Rusku zjavne na Ukrajine nejde v rozpore s tým, čo predtým tvrdilo, o vyššie ciele, ale len o okupácii jej územia. Avizované plány ruskej armády označilo za ruský imperializmus.

Ovládnutie juhu Ukrajiny poskytne Rusku ďalšie spojenie s Podnestrím, odkiaľ prichádzajú správy o prenasledovaní rusky hovoriacich obyvateľov, vyhlásil generálmajor Minnekajev. Podnestersko je separatistická proruská republika v Moldavsku.

Mariupol nie je celý v ruských rukách, ako tvrdí Moskva, ukrajinské sily zostávajú, povedal Zelenskyj

„Po začatí druhej fázy špeciálnej operácie, ktorá sa začala doslova pred dvoma dňami, je jednou z úloh ruskej armády nastoliť plnú kontrolu nad Donbasom a južnou Ukrajinou,“ povedal generálmajor na zasadnutí zväzu obranného priemyslu Sverdlovskej oblasti.

„Kontrola nad juhom Ukrajiny predstavuje ďalšiu cestu do Podnesterska, kde sú zaznamenávané dôkazy o útlaku rusky hovoriaceho obyvateľstva,“ nechal sa podľa agentúry TASS počuť Minnekajev. Ovládnutie Donbasu potom podľa Minnekajeva Rusku umožní, aby získalo ďalšiu spojnicu s polostrovom Krym, ktorý v roku 2014 anektovalo.

Podnestersko, ktoré v roku 1990 vyhlásilo nezávislosť od Moldavskej SSR, susedí s juhozápadnou Ukrajinou. Kyjev sa obáva, že sa Rusko chystá používať jeho územie na podnikanie ďalších útokov na Ukrajinu.

„Už to nezakrývajú. Velenie ruských lupičov, násilníkov a vrahov dnes priznalo, že cieľom druhej fázy vojny nie je víťazstvo nad mytickými nacistami, ale jednoducho len okupácia východnej a južnej Ukrajiny. Jednoducho imperializmus,“ okomentovalo ohlásené plány ukrajinské ministerstvo obrany.

„Chcel by som pripomenúť, že naša armáda a náš ľud už zabránili vyplneniu mnohých skorších plánov Kremľa,“ reagoval na ruské oznámenie šéf ukrajinskej prezidentskej kancelárie Andrij Jermak na sociálnej sieti Telegram.

━ nové příběhy

Ekonomické riešenie pre každú akciu: Malý párty stan

V prípade, že vás ťaží napätejší rozpočet, môžete si zaobstarať iba malý párty stan. Ten predstavuje ekonomickú voľbu pre rôzne vonkajšie akcie. Prečo?Párty stany...

Montérky a pracovné nohavice: Nevyhnutná súčasť pracovných odevov

V svete pracovných odevov zaujímajú montérky a pracovné nohavice osobitné miesto. Tieto univerzálne kusy oblečenia sú nenahraditeľné pre mnohých profesionálov v rôznych odvetviach, od...

Ohrievače vody a elektrické vykurovanie – efektívne riešenia pre váš domov

Teplá voda a príjemne vyhriaty domov sú základnými predpokladmi komfortného bývania. Správne zvolený ohrievač vody a vykurovací systém pritom môžu výrazne ovplyvniť nielen váš...

Umenie vyjadrovania sa a komunikácie v Street Camp

Vitajte v Street Campe, mieste, kde sa mladá energia stretáva s vášňou pre hudbu, tanec a umenie! Street Camp tábor nie je len ďalším...

Farebné trendy v exteriéroch: Biela a sivá fasáda domu nikdy neomrzí!

Pri stavbe či rekonštrukcii je výber farby pre vašu fasádu jedným z najdôležitejších rozhodnutí, pretože ovplyvní celkový vzhľad a atmosféru vášho domu. Medzi obľúbené...
- Komerční sdělení -pr článek