- Reklama -zprávy

S dronom si užijete veľa zábavy: Podľa čoho vybrať ten najlepší?

Date:

Share:

Drony sa stávajú čoraz častejšou súčasťou aj bežných internetových obchodov s elektronikou. Podľa čoho si vybrať najvhodnejšie zariadenie?

Oplatí sa dron s kamerou

Začiatočník využije hlavne menší a lacnejší dron. Optimálne môžete siahnuť po niektorom z modelov s označením RTF (Ready to Fly), ktorý už priamo k vám dorazí zostavený a vy ste tak rovno pripravení vzlietnuť. Doplniť budete musieť najviac batérie.


Najčastejšie patrí v súčasnosti k dopytovaným druhom tzv. kvadrokoptéra, teda dron vybavený štvoricou motorov. Také zariadenie je dostatočne stabilné vo vetre, ale vystačí pohodlne svojou silou, teda aj únosnosťou.
Všeobecne možno povedať, že väčší a ťažší dron je oveľa menej skladný a postráda tiež potrebnú obratnosť. Ponúkne však naopak väčšiu stabilitu, výkon a unesie aj väčšiu záťaž.


Najväčší záujem je jednoznačne o kvadrokoptéry s kamerou. Bežní používatelia ich používajú čisto pre zábavu, kedy sa jednoducho kochajú zaujímavými zábermi. Avšak tieto drony bývajú svojimi kvalitami už dostačujúce dokonca aj pre profesionálnych filmárov.


Ak plánujeme pri drone pripojenia kamery, mala by nás významne zaujímať aj nosnosť konkrétneho zariadenia. Pri záťaži dôjde vždy k obmedzeniu výkonnosti. Pokiaľ však dodržíte požadovanú nosnosť, dron vám vždy vzlietne.

Dôležitá je kapacita batérie

Dôležitým parametrom je tak jednoznačne aj kapacita batérie. Tá určuje, ako dlho sa váš dron vo vzduchu udrží. „Papierová“ kapacita v miliampérhodinách (mAh) však nie je úplne určujúca. Dobu letu ovplyvní aj hmotnosť zariadenia, jeho výkon a ďalšie aspekty. Dá sa povedať, že najlepšie drony zvládnu aj 40 minút.


Pri pokročilých modeloch navyše môžete počítať aj s ďalšími dostupnými funkciami, ako je napríklad dvoj alebo trojosová stabilizácia kamery či GPS. Ktoré typy dronov je možné označiť ako už vyššiu kategóriu? Sú to tie, ktoré sa pohybujú v cenovej relácii do 200 EUR.


Vyplatí sa také prevedenie aj začiatočníkom? Určite áno. Možno povedať, že úskalím tých najlacnejších dronov je naopak paradoxne ťažšie ovládanie. V prípade týchto prístrojov platí, že drahší variant vám môže vaše „lietajúce“ začiatky vďaka najrôznejším asistentom významne uľahčiť.

━ nové příběhy

Ekonomické riešenie pre každú akciu: Malý párty stan

V prípade, že vás ťaží napätejší rozpočet, môžete si zaobstarať iba malý párty stan. Ten predstavuje ekonomickú voľbu pre rôzne vonkajšie akcie. Prečo?Párty stany...

Montérky a pracovné nohavice: Nevyhnutná súčasť pracovných odevov

V svete pracovných odevov zaujímajú montérky a pracovné nohavice osobitné miesto. Tieto univerzálne kusy oblečenia sú nenahraditeľné pre mnohých profesionálov v rôznych odvetviach, od...

Ohrievače vody a elektrické vykurovanie – efektívne riešenia pre váš domov

Teplá voda a príjemne vyhriaty domov sú základnými predpokladmi komfortného bývania. Správne zvolený ohrievač vody a vykurovací systém pritom môžu výrazne ovplyvniť nielen váš...

Umenie vyjadrovania sa a komunikácie v Street Camp

Vitajte v Street Campe, mieste, kde sa mladá energia stretáva s vášňou pre hudbu, tanec a umenie! Street Camp tábor nie je len ďalším...

Farebné trendy v exteriéroch: Biela a sivá fasáda domu nikdy neomrzí!

Pri stavbe či rekonštrukcii je výber farby pre vašu fasádu jedným z najdôležitejších rozhodnutí, pretože ovplyvní celkový vzhľad a atmosféru vášho domu. Medzi obľúbené...
- Komerční sdělení -pr článek